Oatmeal for Breakfast – Just 6¢ per serving!

You can save $200 a year per person just by changing the way you buy oatmeal!  (For Bob’s Red Mill!) My husband eats oatmeal every morning for breakfast, and by buying it in bulk, it is only 6¢ per serving! (Cost is for oats only; toppings not included in price comparison). I usually eat oatmeal or muesli … Continue reading Oatmeal for Breakfast – Just 6¢ per serving!